SKISUCHE laureatem Marki Tatrzańskiej.

Wrodzona skromność nie pozwala nam się zbytnio chwalić – ale są sprawy, które nie mogą przejść bez echa !

Nasza Stacja została nagrodzona Certyfikatem Marka Tatrzańska 2016!!!!

Marka Tatrzańska – to lokalny certyfikat jakości, ustanowiony przez Starostwo Powiatowe w Zakopanem. Ma przyczynić się do gwarantowania najwyższej jakości usług i produktów oferowanych nabywcom, obronić ich przed podróbkami i tandetą, a także – co nie mniej ważne – podnosić prestiż i wizerunek nagrodzonych.

Konkurs MARKA TATRZAŃSKA ustanowiono Uchwałą Rady Powiatu Nr XX/151/08 18 września 2008.

Tatrzańska Agencja Rozwoju, Promocji i Kultury uprzejmie informuje, że emisje filmu o laureatach Marki Tatrzańskiej 2016 będą na antenie TVP Kraków w następujących terminach:
2.07. 2017 – niedziela – godz. 20.15
3.07. 2017 – poniedziałek – godz. 7.30
3.07. 2017 – poniedziałek – godz. 19.05

Marka stanowi kluczowy element strategii produktu i ma istotny wpływ na atrakcyjność oferty, ułatwia jednocześnie jego właściwą identyfikację. Zabezpieczona marka chroni specyficzne elementy produktu przed imitacją. Symbolika marki niesie z sobą gwarancje związane z jakością oraz użytecznością produktu, przywiązując tym samym klientów do siebie.

Poprzez funkcjonowanie Marki Tatrzańskiej wprowadzona zostanie pełna identyfikacja produktów regionalnych i usług, inicjatyw oraz podmiotów gospodarczych, twórców ludowych, osób i instytucji działających w obszarze kultury regionalnej. Daje to gwarancję najwyższej jakości oferowanej nabywcom, podniesie prestiż i wpłynie na poprawę wizerunku regionu i jego mieszkańców.

Marka Tatrzańska to gwarancja podnoszenia jakości poprzez zdrową „konkurencję” oraz dodatkowa promocja regionu, usług i podmiotów, którym przyznano jej logo.

Certyfikat ten jest tożsamy z zachowaniem tradycji regionu poprzez odpowiedni poziom przekazu – muzyka, rękodzieło czy architektura góralska. Umożliwia czytelne określenie produktu; jego jakości, składu, związku z regionem i wpływie na odbiór regionu. Ważnym elementem wprowadzenia Marki Tatrzańskiej jest chęć wspierania inicjatyw gospodarczych oraz kulturalnych promujących region.

Dla posługujących się symbolem Marki Tatrzańskiej stanowi też wartość komercyjną umożliwiając przez to podniesienie ceny towaru lub usługi – markowe produkty nie należą do tanich. Istotnymi cechami są związek z terenem Powiatu Tatrzańskiego, identyfikacja z regionem i miejscem w jakim są wytwarzane. Mogą to być np. usługi, wyroby artystyczne, produkt żywnościowy, oferta turystyczna lub inne działanie zasługujące dzięki swojej unikalności na wyróżnienie logo Marki Tatrzańskiej.

Produkty, którym przyznany zostanie Certyfikat powinny być w ciągłej sprzedaży i ogólnie dostępne. Dla nabywcy z kolei produkt wyróżniony Marką Tatrzańską stanowi gwarancję właściwego wyboru podnosząc jego prestiż.

 

Logo Marka Tatrzańska można uzyskać w pięciu kategoriach:

  1. przeznaczona jest dla artykułów spożywczych,
  2. dla wyrobów i produktów rękodzielniczych,
  3. dla bazy gastronomicznej, handlowej, noclegowej oraz usługowej,
  4. dotyczy twórców i działaczy kultury,
  5. dla przedsięwzięcia i imprezy kulturalne oraz ważne społecznie inicjatywy.

 

W skład kapituły przyznawania logo Marka Tatrzańska wchodzą następujące osoby:

Przewodniczący Kapituły – Edward Tybor – Przewodniczący Rady Powiatu Tatrzańskiego

Andrzej Jerzy Laszczyk – Członek Zarządu  Powiatu Tatrzańskiego

Helena Buńda – p.o. Dyrektora Tatrzańskiej Agencji Rozwoju, Promocji i Kultury

Wojciech Gach – Prezes Zarządu ”Społem” Zakopane Sp. z o.o.

Maciej Krokowski – Radca Prawny Starostwa Powiatu Tatrzańskiego

Ryszard Sikora – Dziennikarz Polskiego Radia

Zofia Górska – Wiceprezes Tatrzańskiego Forum Gospodarczo-Turystycznego,

Protokolant Kapituły: Ewa Czamańska – Tatrzańska Agencja Rozwoju, Promocji i Kultury.

About Author

admin

Dodaj komentarz